Menu

Porady

stat4u

LogowanieStart
Podłączenie kuchenki płyty gazowej podbicie gwarancji Zabrze Gliwice Bytom Chorzów PDF Drukuj Email

Tags: Bytom | Chorzów | Gazowej | Gliwice | Instalacja Kuchenki | Instalator | podłączenie kuchenki | Zabrze

Kupiłeś wąż do gazu w markecie? Oddaj! U nas 50cm/65zł 75cm/77zł 1m/85zł 2m/125

podlaczenie instalacja kuchenki gazowej zabrze gliwice bytom chorzow gwarancja

Aby kuchenka gazowa zachowała gwarancję musi zostać podłączona do instalacji gazowej przez osobę posiadającą uprawnienia gazowe z potwierdzeniem odpowiednim wpisem do karty gwarancyjnej. Do podłączenia niezbędny jest elastyczny wąż do gazu, który można zakupić u nas w dużo niższej cenie niż w marketach (wąż metrowej długości w cenie 85zł).

Tego typu usługi jak podłączenie kuchenki gazowej, podłączenie płyty gazowej realizujemy na terenie miast:

 

Katowice Zabrze Gliwice Bytom Chorzów Piekary Sląskie Radzionków oraz okolic.

 

Jeśli chodzi o instalację kuchenek gazowych to podłączenia jej przez instalatora z uprawnieniami wymagają wszyscy producenci. Poprawność wykonanych przez nas prac czyli szczelność podłączenia sprawdzana jest za pomocą eksplozymetru (detektor gazu).

odlaczenie kuchenki gazowej za pomoca weza zabrze gliwice bytomCzęsto aby podłączyć kuchenkę gazową do instalacji stosujemy elastyczne węże do gazu w ochronnym oplocie stalowym ich długość może wynosić od 50 do 200cm. Przed wezwaniem instalatora warto zastanowić się czy tego typu wąż w państwa wypadku nie będzie niezbędny.

Przygotowanie miejsca pod kuchenkę gazową. Musi być ono wyposażone w podejście instalacji gazowej jak i elektrycznej.

Przy podłączeniu kuchenki gazowej do butli z gazem propan-butan przede wszystkim nie należy zapominać o uszczelkach i zaciśnięciu węża cybantem  po na obu jego końcach. Należy wykazać się także wiedzą czy dane połączenie ma być uszczelnione za pomocą konopii czy uszczelki. W wypadku użycia konopii należy użyć także odpowiedniej pasty do gazu.

Kuchenki gazowe o mocy do 11 kW można montować w pomieszczeniach o objętości 20 m3 lub więcej, muszą posiadać  otwierane okno i kratkę wentylacyjną. Przewód spalinowy musi mieć nie więcej niż 2metry. Odległość kuchenki od okna musi wynosić 0,5 m. Zawór gazowy powinien znajdować się w odległości nie większej niż 1,0m od kuchenki na wysokości nie mniejszej niż 0,7m od podłogi.

Płomień na palnikach powinien wyglądać tak jak na zdjęciu powyżej tzn kolor jasnoniebieski, duże białe języki wskazują na to że dysze są na inny rodzaj gazu.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.)
§ 173. 1. Przy instalowaniu urządzeń gazowych należy spełnić następujące warunki:
2) zawór odcinający dopływ gazu do urządzenia należy umieścić w pomieszczeniu, w którym jest zainstalowane urządzenie gazowe, w miejscu łatwo dostępnym, w odległości nie większej niż 1 m od króćca przyłączeniowego

Pomieszczenie musi mieć  wentylację ze względu na możliwość wybuchu w sytuacji uszkodzenia instalacji gazowej.

Przed podłączeniem należy sprawdzić czy kuchenka jest przystosowana do rodzaju gazu jaki posiadamy, najczęściej jest to gaz ziemny wysokometanowy typu E (GZ50,G20), ale zdarza się że sprzedawca pomyli!!! W jednym z przypadków klient dostał płytę gazową przystosowaną na gaz propan/butan a instrukcja informowała że jest na gaz ziemny! (pomyłka w sklepie wysyłkowym) Więc warto sprawdzić na samej kuchence/płycie gazowej.

W przypadku zakupu kuchenki gazowej warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które spowodują że z zakupu będziemy zadowoleni:

Zabezpieczenie przeciw wypływowe kuchenki gazowej staje się standardem ale warto zapytać sprzedawcą aby uniknąć rozczarowania (szczególnie przy zakupach internetowych). Zabezpieczenie to działa w ten sposób, że kiedy zgaśnie płomień na palniku (np z powodu zalania kipiącą potrawą) dopływ gazu zostaje odcięty.

Rożen obrotowy w piekarniku.... tak często wydaje się że jest ważne, potem, okazuje się że użyte jest tylko kilka razy i zawsze cały piekarnik jest do mycia. Nie warto.

Termoobieg powoduje równomierne rozłożenie ciepła w całym piekarniku.

Programator czasowy. Jest niedziela warto pójść z dziećmi na plac zabaw do południa, a kiedy wrócimy obiad będzie gotowy czekał w piekarniku.

Zapalacz wbudowany w pokrętło regulacji płomienia.

 
Joomla SEO powered by JoomSEF

 

Jeśli chcesz zrobić remont mieszkania, szukasz fachowca  (czy ekipy remontowej) do takich prac jak:

układanie glazury (kafelek, płytek, gresu), gładzie gipsowe, malowanie, tapetowanie, zabudowy z płyt G-K (gipsowo kartonowych),

układanie paneli, instalacje wodno-kanalizacyjne, gazowe, instalacje centralnego ogrzewania, ogrzewanie podłogowe, drenaż opaskowy, odwodnienie liniowe,

na terenie miast: Zabrze, Gliwice, Tarnowskie Góry, Bytom , Radzionków, Chorzów

na ŚLĄSKU

Szukasz Przeprowadzki Transport Utylizacja Zabrze Bytom Chorzów Tarnowskie Góry

Copyright © 2020 Remonty i wykończenia domów i mieszkań. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Premium joomla 1.5 templates, business website hosting.