Menu

Porady

stat4u

LogowanieStart
Wymiana kaloryfera ( grzejnika) zimą z zamrażaniem rur szukam ekipy fachowca Śląsk Zabrze Gliwice Tarnowskie Góry Bytom Radzionków Chorzów PDF Drukuj Email

Tags: Bytom | Chorzów | Instalacji | Sezonie Grzewczym | Śląsk | Tarnowskie Góry | Wymiana Grzejnika | wymiana kaloryfera | Zabrze | Zamrażanie Rur | żeliwny | Zimą

Jeśli chcą państwo wyremontować mieszkanie czy łazienkę wraz z wymianą kaloryfera (oraz usunięciem) zimą w sezonie grzewczym a:

  • Administracja nie zezwala lub żąda zawrotnych sum za spuszczenie wody z układu centralnego ogrzewania?
  • Czas oczekiwania na opróżnienie instalacji jest zbyt długi
  • Mieszkanie znajduje się w bloku, wieżowcu lub innym budynku wielorodzinnym?

Dla nas to żaden problem!!!

Metodą zamrażania rur wymieniamy lub usuwamy stary grzejnik, bez konieczności spuszczania wody znajdującej się w instalacji C.O. , nawet w sezonie grzewczym!!!
Mogą Państwo zamówić usługę także z kaloryferami (zostaną one zakupione i skręcone w hurtowni NIE MARKECIE!)


Ważne Informacje:
1. Wymiana grzejnika? Aby zmniejszyć koszty związane z przeróbką podejścia do grzejnika, postaraj się o zakup grzejników o tym samym rozstawie zasilania (najczęściej 50cm ale należy sprawdzić!)
2. Aby zamrozić rurę potrzebny jest 5-cio centymetrowy prosty odcinek rury. Obcięcie rury można wykonać 10cm od miejsca zamrożenia. Gwintowanie wymaga aby po obcięciu rury pozostał na jej końcu 10-cio centymetrowy prosty odcinek.
3. Zamrażanie rur jest możliwe także w sezonie grzewczym jeśli:
  • zamrażamy gałązkę grzejnika przynajmniej 5cm od grzejącego pionu
  • przez gałązkę nie przepływa woda (na grzejniku jest przynajmniej jeden zawór i jest on zamknięty lub możemy zamknąć zawór do całego pionu)
4. Aby nagwintować (w przypadku skracania rury) jest potrzebny na jej końcu ok. 10cm prosty odcinek (nie da się nagwintować na łuku). To bardzo ważne! Niektórzy myślą że rurę można obciąć przy samym pionie i jakoś nagwintować

Usługę świadczymy na terenie miast:

Zabrze, Gliwice, Bytom, Chorzów, Ruda Sląska, Tarnowskie Góry, Świętochłowice, Katowice, Sosnowiec, Czeladź, Knurów, Rybnik, Mikołów, Dąbrowa Górnicza, Pyskowice

 

Wymiana kaloryfera w bloku, parametry i wymagania administratora budynku.

 

Podstawowymi parametrami jakimi różnią się kaloryfery są:

  • ciśnienie robocze - najczęściej możemy spotkać kaloryfery, które posiadają ciśnienie robocze 10 atmosfer (10atm=10bar) dotyczy to kaloryferów stalowych i aluminiowych i jest to standard (także jeśli chodzi o armaturę: zawory itp). Niekiedy administracje budynku jednak wymagają podwyższonych parametrów wytrzymałościowych, na rynku mamy tu dostępne np. grzejniki aluminiowe o ciśnieniu roboczym 16 bar i więcej, producentów polskich i zagranicznych. Uwaga: Jakiekolwiek pogłoski o tym że grzejniki aluminiowe pękają w blokach nie mają żadnych podstaw.
  • moc - administracja budynku najczęściej nakazuje zachować obecną moc grzejnika (nie uwzględnia ona termoizolacji budynku). Moc oddawana przez grzejnik zależy od jego powierzchni (radiatory) i od parametrów przepływającej przez niego wody. Administracja budynku w piśmie określa jaka ma być moc grzejników  i dla jakich parametrów zasilania została określona. Z tabeli poniżej możemy dowiedzieć się jaką moc posiada żeberko aluminiowe popularnego polskiego producenta w zależności od temp. zasilania.

 

Obliczenie mocy grzejnika kalkulator Purmo

Np.:
W piśmie od administracji otrzymujemy informację że grzejnik ma mieć moc 1500W dla parametrów czynnika 90/70.
Współczynnik korekcyjny dla 90/70 wynosi 0,8. Mnożąc moc (1500 W) przez współczynnik
korekcyjny (0,8), otrzymujemy moc cieplną (1200 W), i takiego grzejnika szukamy w sklepie, który dla parametrów
75/65/20°C (te podane będą na opakowaniu) będzie miał 1200Wat a będzie to np 600x700mm Purmo C22 . Współczynnik korekcyjny znajdziemy w tabelach danego producenta (tabela Purmo)

  • podejście i rozstaw zasilania
  • gwarancja

A co w sytuacji kiedy gałązki grzejnika są bardzo krótkie? Jedynym rozwiązaniem jest dwukrotne zamrażanie pionu, jak na zdjęciu obok. Aby jednak to się udało i była możliwość wymiany kaloryfera musi być dostęp do zaworów zamykających obieg wody w pionie wymienianego grzejnika (po sezonie grzewczym nie ma takiej potrzeby, pompy centralnego ogrzewania są wyłączone).

Najwięcej trudności sprawiają kaloryfery łazienkowe jeśli wymagają zmiany miejsca ich zawieszenia. Najważniejsze jest to, że nie da się zmienić miejsca z którego wyprowadzone są gałązki zasilające kaloryfer z pionu. Możliwe są dwie drogi. Pierwsza - bez spuszczania wody - to obcięcie obcięcie rur jak najbliżej pionu z zamrażaniem (proszę przeczytać o warunkach jakie muszą być spełnione do gwintowania) i wykonanie podejścia od "starych" gałązek po skróceniu. Druga możliwość to spuszczanie wody, wycięcie starych gałązek, zaślepienie i dospawanie nowych gałązek w odpowiednim miejscu. Spawanie nie może być wykonywane równocześnie z zamrażaniem i wiąże się także z wyższymi kosztami. Wykonujemy także i tę usługę.

 

Wymiana zaworu termostatycznego grzejnika z zamrażaniem Siemianowice Śląskie

Kiedy pojawia się nieszczelność w w instalacji centralnego ogrzewania w zimie często stajemy przed problemem spuszczenia wody w całym bloku. Z pomocą przychodzą nam tutaj nowoczesne urządzenia renomowanej firmy Rems pozwalające  na punktowe zamrożenie instalacji centralnego ogrzewania a przez to dające możliwość naprawy czy wymiany zaworu bez opróżniania układu z wody.

 

Wymiana kaloryfera Katowice przy użyciu zamrażarki do rur. Jeden z powódów dla którego tak często w sezonie grzewczym korzystamy z tej metody wymiany grzejników. Niechęć administracji do spuszczenia wody z układu centralnego ogrzewania także jest tym powodowana. Dodatkowo uzupełnienie wody powoduje koniecznośc ponownego odpowietrzania układu, co czasem nie jest proste. Nie zawsze wieszano stare grzejniki żeliwne zgodnie ze sztuką. Niezachowanie prawidłowych spadków powoduje, że grzejnik nie odpowietrzy się samooistnie w czasie napełniania instalacji. Do tego brak odpowietrzników na starych kaloryferach zmusza pracowników administracji do odwiedzenia lokatora i odpowietrzenia kaloryfera w mieszkaniu.

 

Wymiana kaloryfera (grzejnika) z wykorzystaniem zamrażarki do rur w Chorzowie.

wymiana kaloryfera grzejnika z zamrazaniem rur chorzow wstawienie zaworow W tym wypadku została zamrożona rura powrotu żeliwnego kaloryfera łazienkowego w kuchni. Kaloryfer ten nie posiadał żadnego zaworu, więc najpierw został zablokowany przepływ w pionie przez zamknięcie zaworu w piwnicy i założone dwa zawory na powrocie. Potem operacja mrożenia mogła odbyć się na rurce zasilania.

 

Usunięcie grzejnika z zamrażaniem rur Zabrze.

Przy zakupie nowych grzejników warto zwrócić uwagę na to że oprócz walorów estetycznych grzejniki aluminiowe posiadają większą możliwość regulacji odległości osi podejścia od ściany co zdecydowanie ułatwia montaż. W wypadku grzejnika stalowego sam hak nie posiada możliwości regulacji, os podejścia grzejnika musi być w odległości 8cm od ściany. Oznacza to także, że gałązki zasilające kaloryfer także muszą znajdować się  w tej odległości od ściany. Jeśli jest inaczej możemy pod zawiesie podłożyć dystanse np. z plyty k-g, wtedy także potrzebne będą dłuższe śruby mocujące.

Zamrazanie rur wymiana grzejnika Zabrze w sezonie grzewczym Zimą

Zamrażanie rur i wymiana grzejnika Gliwice

Zamrazanie rur wymiana grzejnika Gliwice

Usunięcie grzejnika Katowice (tego z prawej strony) nastręczało pewne trudności. Jak widać dolna gałązka (jak i górna) jest bardzo krótka i nie posiada prostego odcinka. Z tego powodu zamrażanie gałązki było nie możliwe z powodu niemożności założenia zacisków zamrażarki do rur. Wyjściem z sytuacji było zamrażanie pionu, jednak w tym wypadku aby ściągnąć grzejnik należało mrozić dwukrotnie.

Wymiana kaloryfera w bloku Bytom

Niestety zdarza się czasem, że kaloryfer który chcemy wymienić nie posiada żadnego zaworu. Minimum jakie musi być to zawór termostatyczny na górnej gałązce. To on pozwala na zamknięcie obiegu cieplej wody przez kaloryfer, dzięki temu możliwe jest zamrażanie. Kiedy go nie ma trzeba w piwnicy pod pionem zamknąć zawory. Nie zawsze są one dostępne na korytarzu, niekiedy wcześniej trzeba zapewnić sobie klucze do piwnicy, której włąścicielem jest inny lokator budynku.

Jeśli zamówisz u nas usługę zamrażania, doradzimy jaki grzejnik kupić i obliczymy jaką powinien mieć moc z uwzględnieniem cech mieszkania.
Wymiana grzejnika żeliwnego zimą, zamrażanie rur Zabrze, Gliwice, Bytom, Chorzów, Ruda Sląska, Tarnowskie Góry, Swiętochłowice, KatowicNajczęściej stajemy przed problemem wymiany grzejnika żeliwnego. Pierwsza rzecz jaką musimy zrobić przed zakupem nowego grzejnika to obliczenie mocy grzejnika starego. Wysokość grzejników żeliwnych była określona cyfrą 0 dla wysokości 0,39m, 1 dla wysokości 0,59m, 4 dla 1,09m, odległości pomiędzy osiami to odpowiednio 30cm , 50cm i 1m. Żeberko grzejnika żeliwnego nr 1 posiada moc cieplną 130 W dla 90/70 °C (przy parametrach 70/50 °C 100W), żeberko nr 4 ma moc cieplną 230 W (90/70 °C). Podane wartości pomnożone przez ilość żeberek z powodzeniem wystarczą do obliczeń mocy nowego grzejnika. Jeśli jednak chcielibyśmy aby nowy grzejnik uwzględniał także docieplenie budynku obliczenia stają się bardziej skomplikowane i raczej powinien je wykonać fachowiec. A zatem zapraszamy do współpracy.

Właściwości zamarzającej wody
Objętość wody maleje wraz ze spadkiem temperatury, ale dzieje się to tylko do osiągnięcia 3,98 stC poniżej tej temperatury woda zaczyna się rozszerzać. Osiągając temp. 0stC objętość wody zamieniającej się w lód skokowo rośnie o około 10%. Wszyscy wiemy że zamarzająca woda potrafi rozsadzić stalowe rury (rura pęka) czy żeliwne kaloryfery. Dzieje się tak kiedy zamarza cała instalacja. W przypadku użycia zamrażarki do rur, lód tworzy się na kilkucentymetrowym odcinku rury.

wymiana grzejnika w zimie Śląsk, wymiana grzejnika w sezonie grzewczym Śląsk, zamrażanie rur Zabrze, zamrażanie rur Śląsk, zamrażanie instalacji c.o. Śląsk

 
Joomla SEO powered by JoomSEF

 

Jeśli chcesz zrobić remont mieszkania, szukasz fachowca  (czy ekipy remontowej) do takich prac jak:

układanie glazury (kafelek, płytek, gresu), gładzie gipsowe, malowanie, tapetowanie, zabudowy z płyt G-K (gipsowo kartonowych),

układanie paneli, instalacje wodno-kanalizacyjne, gazowe, instalacje centralnego ogrzewania, ogrzewanie podłogowe, drenaż opaskowy, odwodnienie liniowe,

na terenie miast: Zabrze, Gliwice, Tarnowskie Góry, Bytom , Radzionków, Chorzów

na ŚLĄSKU

Szukasz Przeprowadzki Transport Utylizacja Zabrze Bytom Chorzów Tarnowskie Góry

Copyright © 2020 Remonty i wykończenia domów i mieszkań. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Premium joomla 1.5 templates, business website hosting.